VILKA VI ÄR

VI SKAPAR SKARPA
FÖRUTSÄTTNINGAR
FÖR BÄSTA BESLUT

Vi är ett konsultbolag som med stor affärsförståelse jobbar med kod, kommunikation och design för att skapa lösningar som förändrar. Vi eftersträvar att bygga ett långsiktigt partnerskap genom flera olika leveransmodeller där vi tar hand om ditt företags BI-funktion eller agerar strategisk partner.

Bolaget grundades år 2018 av Peter Ryman och Peter Bäfverholm, båda med mångårig erfarenhet av verksamhetsstyrning och Business Intelligence i flera olika roller som både beställare och utförare.

Våra medarbetare är seniora BI-konsulter med bred erfarenhet från olika verksamheter med olika behov. Vår styrka ligger i verksamhetsförståelse där tekniken bara är ett verktyg för att uppnå målen.

Vi är i en stark tillväxtfas och har verksamma kontor i Göteborg och Linköping.

01.

Per Sjöstrand

Senior Architect

Linköping
Telefon: +46 709 31 21 85
E-mail: per.sjostrand@honeybi.se

02.

Peter Bäfverholm

Senior BI Consultant 

Göteborg

Telefon: +46 709 90 76 62
E-mail: peter.bafverholm@honeybi.se

03.

Fredrik Löfstedt

Senior Architect

Linköping
Telefon: +46 709 31 21 83
E-mail: fredrik.lofstedt@honeybi.se

04.

Emil Nissa

Senior BI-Consultant

Linköping
Telefon: +46 705 55 66 88
E-mail: emil.nissa@honeybi.se

05.

Peter Ryman

CEO and Sales

Göteborg
Telefon: +46 704 62 52 34
E-mail: peter.ryman@honeybi.se

06.

Jona Ekenberg

BI-Consultant and System developer

Göteborg
Telefon: +46 767 82 86 88
E-mail: jona.ekenberg@honeybi.se

07.

Mattias Kuosku

BI-Consultant

Göteborg
Telefon: +46 704 83 83 39
E-mail: mattias.kuosku@honeybi.se

08.

Andreas Thärnström

Senior BI-Consultant

Göteborg
Telefon: +46 707 13 59 86
E-mail: andreas.tharnstrom@honeybi.se

09.

Daniel Sunnerek

System developer

Göteborg
Telefon: +46 702 19 30 25
E-mail: daniel.sunnerek@honeybi.se

10.

Lina Hilmersson

BI-Consultant

Göteborg
Telefon: +46 701 51 35 50
E-mail: lina.hilmersson@honeybi.se

11.

Lars G Ögren

Senior BI-Consultant

Linköping
Telefon: +46 706 73 25 98
E-mail: lars.g.ogren@honeybi.se

12.

Sebastian Ohlsson

BI-Consultant and System developer

Linköping
Telefon: +46 701 51 35 51
E-mail: sebastian.ohlsson@honeybi.se

13.

Ståle André Volden

Senior BI-Consultant

Göteborg
Telefon: +47 410 01 611
E-mail: stale.volden@honeybi.se

HoneyBI´s goda verksamhetskunskap och verksamhetsinsikt bidrar starkt till vårt val av partner” 

ÅSA LINDBLOM

IT-chef, Stockholm Vatten och Avfall

VI VILL GÄRNA HÖRA FRÅN DIG.

SÄG HEJ!